+420 607 014 222 coufalik@expressbus.cz

Přihlášení

Zaregistrujete se

Po vytvoření účtu budete moci sledovat stav platby, zasílat potvrzení a po skončení zájezdu jej také ohodnotit.
Uživatelské jméno*
Přihlašovací heslo*
Potvrďte heslo*
Jméno*
Příjmení*
E-mail*
Telefon*
Země*
* Než budete pokračovat, seznamte se smluvními podmínkami. Obchodní podmínky a zásady o ochraně osobních údajů.

Už jste registrovaný?

Přihlášení
+420 607 014 222 coufalik@expressbus.cz

Přihlášení

Zaregistrujete se

Po vytvoření účtu budete moci sledovat stav platby, zasílat potvrzení a po skončení zájezdu jej také ohodnotit.
Uživatelské jméno*
Přihlašovací heslo*
Potvrďte heslo*
Jméno*
Příjmení*
E-mail*
Telefon*
Země*
* Než budete pokračovat, seznamte se smluvními podmínkami. Obchodní podmínky a zásady o ochraně osobních údajů.

Už jste registrovaný?

Přihlášení

Poznejte krásy Pobaltí a Skandinávského poloostrova v 9 dnech

Cena
8,999 Kč
Cena
8,999 Kč
Rezervace
Poptávka
Celé jméno*
E-mail*
Poptávka*
Tento zájezd NENÍ dostupný

Pokračovat v rezervaci

Uložit do seznamu přání

Pro vkládání do seznamu přání je nutné mít uživatelský účet.

1931

Důvod proč jet s námi

 • Bezkonkurenčně nejlevnější
 • Zákaznický servis
 • Vždy perfektní průvodce
 • Garance spokojenosti

Máte dotazy?

Nečekejte a dejte nám vědět. Náš tým zájezdových expretů Vám rád poradí.

+420 547 385 464

zajezdy@expressbus.cz

9 dní
Sezóna : Srpen - Září
Min. věk : 3+
Max kapacita : 50
Detaily zájezdu

Rádi navštěvujete nové destinace, ideálně ty, které nejsou poznamenány masivním přívalem turistů? Mezi tyto destinace rozhodně patří všechny země Pobaltí, spolu s hlavním městem země tisíce jezer, kterým jsou Helsinky. Navštivte impozantní Horu křížů, obdivujte přírodní krásu Kurské kosy a objevte neobjevená zákoutí hlavních měst. Tato část světa vám má rozhodně co nabídnout.

Termíny a ceny: 

25. 08. – 02. 09. 2018 – 8.999 Kč (cena za osobu při minimálním obsazení pokoje 2 osobami)

Aktuální informace: FIRST MINUTE slevy prodlouženo do 18. 4. 2018. V současné chvíli je na každý termín nahlášený minimální počet účastníků pro uskutečnění zájezdu. Na každý termín je omezený počet míst.

Lokalita odjezdu a příjezdu

Brno, Frýdek Místek, Humpolec, Jihlava, Nový Jičín, Olomouc, Ostrava, Praha, Prostějov, Velké Meziříčí

Praha, kruhový objezd u Kongresového centra tzv. Pankrácké náměstí (10:00); Humpolec, Benzina Vystrkov (11:15); Jihlava, dálnice čerpací stanice OMV Pávov (11:35); Brno, Janáčkovo divadlo (13:00); Olomouc, hlavní vlakové nádraží (14:00); Nový Jičín, autobusové nádraží (15:00); Frýdek Místek, autobusové nádraží (15:30); Ostrava, kulturní dům (16:00); Bratislava, Patronka (11:00) – příplatek: 15 € / os.. Časy odjezdů jsou orientační. Přesný čas odjezdu a místo odjezdu bude upřesněno vždy 5 dní před odjezdem v pokynech na cestu. Děkujeme za pochopení!

Cena zahrnuje

 • Doprava autobusem
 • 6x ubytování v hotelu***/**
 • 6x snídaně
 • Služby průvodce
 • Zákonné pojištění CK proti úpadku
 • Informační materiály

Cena nezahrnuje

 • Trajekt: Tallin – Helsinki a zpět – 1.199 Kč
 • Vstupy v rámci programu
 • Pobytová taxa - 3€/os./noc (celkem: 18€/osoba)

Vstupy v rámci programu a doporučení

Vilnius: Zvonice na Katedrálním náměstí 4,50€, Gediminasova věž 4,50€, Knížecí palác 3€, zvonice kostela sv. Jana 2,50€. Riga: Kostel sv Petra 3€, výtah na věž kostela sv. Petra 9€, Rížská katedrála 3€. Helsinky: Slaní dóm 3€, Loď na pevnost Suomenlina 5€, vstup do ponorky v pevnosti Suomenlina 7€. Talinn: Kostel sv Ducha 1,50€, Budova Gildy 6€, Muzeum středověkých památek v kostele sv. Nicolase 6€, Katedrála Toomkirik  s výstupem na věž 5€, Kostel sv. Olafa 3€. Trajekt: Tallin – Helsinki a zpět – 1.199 Kč (nutná rezervace a platba předem v CK). 

Itinerář

1. den - Odjezd z ČR

Odjezd z ČR v dopoledních hodinách.

2. den - Kaunas a Trakai

Během dne příjezd do města Kaunas, které je druhým největším městem Litvy. V tomto městě nás čeká exkurze po jeho pamětihodnostech, jakými jsou například pozůstatky hradu z přelomu 13. a 14. století, katedrála sv. Petra a Pavla nebo Radnice z 16. století. Následně se přesuneme do města Troky, které je známé především tím, že během středověku sloužilo jako hlavní město vládců. Ve městě se nachází jedna z největších pamětihodností – vodní hrad Trakai, který byl postaven v roce 1321. Ve večerních hodinách odjezd na ubytování.

3. den - Vilnius a Klaipéda

Po snídani odjezd z hotelu. Dnes se vydáme na exkurzi po Vilniusu, jehož historické centrum je zapsáno na seznamu UNESCO. Následně se přesuneme do přístavního města Klaipéda na břehu Baltského moře. Město Klaipéda je třetím největším městem v Litvě a v jeho architektuře je silně patrný vliv germánské architektury, která je zastoupena budovami z červených cihel.

4. den - Kurská kosa

V tento den se vydáme obdivovat přírodní krásu poloostrova Kurská kosa, který leží v jihovýchodním cípu Baltského moře s výhledem na Kurský záliv. Na své cestě se taktéž zastavíme v městě Nida, ve kterém se nachází impozantní pláž Parnidis-Dune s monumentálními slunečními hodinami a romantickým výhledem na moře, které stráží maják na hoře Urbas. V tento den nás také čeká návštěva Národního námořního muzea. Ve večerních hodinách odjezd na ubytování.

5. den - Celý den na pobřeží - Palanga

Po snídani odjezd z hotelu. Dnes nás čeká návštěva města Palanga, které je oblíbeným prázdninovým rezortem. Toto místo je známé především díky svým nádherným plážím, které se táhnou 18 km podél pobřeží. Během návštěvy města nás také čeká prohlídka muzea Amber a Birute Park, ve kterém se nachází mořské molo. Během dne také navštívíme světoznámou Horu křížů – umělý pahorek, na kterém se nachází více než tisíc křížů. Také nás čeká zastávka na zámku Rundale, který je skvostem barokní architektury a je inspirován francouzským sídlem ve Versailles.

6. den - V Rize

Dnes se vydáme na exkurzi po městě Riga, které je největším městem všech států Pobaltí. Historické části města jsou silně ovlivněny vlivem německé hanzy a jsou zapsány na seznamu UNESCO. Ve městě je také patrný silný vliv secesní architektury, která se vyrovná městům, jakými jsou například Vídeň nebo Barcelona. Dále se přesuneme do města Sigulda, které se nachází v blízkosti národního parku Gauja. Mezi jeho zajímavá místa patří starobylé hrady Turaida a Kirmulda. Den zakončíme exkurzí v národním parku Gauja a následně se přesuneme do Tallinnu.

7. den - Celodenní návštěva Helsinek

Během dne se vydáme trajektem do Helsinek, ve kterých se nachází pevnost Suomenlinna, která byla vybudována v roce 1748 na obranu Finska, nebo monumentální helsinská katedrála. Večer se trajektem vrátíme do Tallinu, kde se přesuneme na ubytování.

8. den - Tallin a odjezd zpět do ČR

Po snídani odjezd z hotelu. Dnes se vydáme na exkurzi po městě Tallinn, mezi jehož pamětihodnosti patří Staré město, které zůstalo od dob svého vzniku prakticky nezměněno nebo Hradní vrch, v jehož paláci se nachází sídlo parlamentu.

9. den - Příjezd do ČR

V odpoledních hodinách návrat zpět do ČR.

Fotogalerie
Staňte se řidičem autobusu EXPRESSBUS! Hledáme nové kolegy, začínající i zkušené řidiče. Kontakty
+ +