+420 607 014 222 coufalik@expressbus.cz

Přihlášení

Zaregistrujete se

Po vytvoření účtu budete moci sledovat stav platby, zasílat potvrzení a po skončení zájezdu jej také ohodnotit.
Uživatelské jméno*
Přihlašovací heslo*
Potvrďte heslo*
Jméno*
Příjmení*
E-mail*
Telefon*
Země*
* Než budete pokračovat, seznamte se smluvními podmínkami. Obchodní podmínky a zásady o ochraně osobních údajů.

Už jste registrovaný?

Přihlášení
+420 607 014 222 coufalik@expressbus.cz

Přihlášení

Zaregistrujete se

Po vytvoření účtu budete moci sledovat stav platby, zasílat potvrzení a po skončení zájezdu jej také ohodnotit.
Uživatelské jméno*
Přihlašovací heslo*
Potvrďte heslo*
Jméno*
Příjmení*
E-mail*
Telefon*
Země*
* Než budete pokračovat, seznamte se smluvními podmínkami. Obchodní podmínky a zásady o ochraně osobních údajů.

Už jste registrovaný?

Přihlášení

Expedice hlavními městy Pobaltí s návštěvou Helsinek

0
Cena
Od7,699 Kč
Cena
Od7,699 Kč
Tento zájezd NENÍ dostupný

Pokračovat v rezervaci

Uložit do seznamu přání

Pro vkládání do seznamu přání je nutné mít uživatelský účet.

283
6 dnů
Sezóna : Červenec - Říjen
Pobaltí
Min. věk : 6+
Max kapacita : 50
Detail zájezdu

Lotyšsko, Estonsko a Litva jsou trojicí tzv. pobaltských států. Svoji nezávislost získaly sice až po roce 1990, ale o to více jsou na ni hrdí. Cestovatelé by Pobaltí rozhodně neměli ponechat bez povšimnutí. Vždyť pobaltská města se často pyšní historickými jádry ze středověku a jsou zapsána na seznamu UNESCO. Ale Pobaltí není jenom Riga, Vilnius nebo Tallin. Z dalších měst stojí za shlédnutí Kaunas, bývalé hlavní město Litvy. Případně Klaipéda. A pokud vás už procházky úzkými uličkami s hanzovními domy omrzely, můžete si to namířit do přírody. Krásné procházky s výhledy jsou například v NP Trakai, jež se proslavil dominantou zdejšího hradu uprostřed jezera.

Nástupní místa

Brno, Frýdek Místek, Humpolec, Jihlava, Modřice, Nový Jičín, Olomouc, Ostrava, Praha, Velké Meziříčí

 Praha, kruhový objezd u Kongresového centra tzv. Pankrácké náměstí (10:00); Humpolec, Benzina Vystrkov (11:15); Jihlava, dálnice čerpací stanice OMV Pávov (11:35); Brno, Janáčkovo divadlo (13:00); Olomouc, hlavní vlakové nádraží (14:00); Nový Jičín, autobusové nádraží (15:00); Frýdek Místek, autobusové nádraží (15:30); Ostrava, kulturní dům (16:00); Bratislava, Patronka (11:00) – příplatek: 15 € / os.. Časy odjezdů jsou orientační. Přesný čas odjezdu a místo odjezdu bude upřesněno vždy 5 dní před odjezdem v pokynech na cestu. Děkujeme za pochopení!

Cena zahrnuje

  • Doprava autobusem
  • 3x ubytování v hotelu
  • 3x snídaně
  • Služby delegáta
  • Zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

  • Pobytová taxa 3€/os./noc (9€ celkem/os.)
  • Trajekt: Tallin - Helsinki - 1.199 Kč / osoba (předem v CK)
  • Vstupy v rámci programu

Vstupy v rámci programu

  • Vilnius: Zvonice na Katedrálním náměstí 4,50€, Gediminasova věž 4,50€, Knížecí palác 3€, zvonice kostela sv. Jana 2,50€. Riga: Kostel sv Petra 3€, výtah na věž kostela sv. Petra 9€, Rížská katedrála 3€. Helsinky: Slaní dóm 3€, Loď na pevnost Suomenlina 5€, vstup do ponorky v pevnosti Suomenlina 7€. Talinn: Kostel sv Ducha 1,50€, Budova Gildy 6€, Muzeum středověkých památek v kostele sv. Nicolase 6€, Katedrála Toomkirik s výstupem na věž 5€, Kostel sv. Olafa 3€. Trajekt: Tallin - Helsinki a zpět - 1.199 Kč (nutná rezervace a platba předem v CK).
Itinerář

1. denOdjezd z ČR

Odjezd v dopoledních/odpoledních hodinách z ČR, noční transfer přes Polsko.

2. denLitva - Vilnius

Příjezd do Vilniusu, hlavního města Litvy, jehož staré město patří k nejrozsáhlejším městským jádrům v Evropě. Procházka historickým centrem. Večer odjezd na nocleh u Vilniusu.

3. denHora Křížů a Riga

Po snídani zastávka v litevském Šiauliai, kde navštívíte Horu křížů s několika tisíci křížů symbolizujících utrpení Krista i prostých Litevců. Přejezd do Lotyšska a jejího hlavního města – Rigy. Prohlídka historického centra – dům Černohlavců, trojice domů Tři bratři a secesní čtvrť. Z dalších památek můžete navštívit Rižský dóm, kostel sv. Petra a jeho věž s úchvatným výhledem. Kromě historických památek zde najdete i mnoho pouličních prodavačů jantaru, tržišť, kaváren, ale i vynikajících restaurací. Večer přejezd na ubytování u estonského Tallinnu.

4. denCelodenní výlet do Helsinek

Po snídani lodní přeprava trajektem z přístavu v Tallinu do finských Helsinek. Prohlídka historické části města s průvodcem – prezidentský palác, parlament, Sibeliův památník, olympijský stadion, kde triumfoval Emil Zátopek a fakultativně námořní pevnost Suomenlinna (UNESCO). Volno k individuálním prohlídkám a nákupům. Ve večerních hodinách návrat lodí do Tallinnu a odjezd zpět na hotel.

5. denTallin

Po snídani následuje prohlídka malebného historického jádra Tallinnu – Staré město Radniční náměstí, radnice, městské hradby a Horní město – Hradní náměstí, pravoslavná katedrála Alexandra Něvského, hrad Toompea a kostel sv. Mikuláše. Čas na individuální volno. Večer odjezd zpět do ČR.

6. denPříjezd do ČR

Návrat do ČR v odpoledních hodinách.

Photos
Staňte se řidičem autobusu EXPRESSBUS! Hledáme nové kolegy, začínající i zkušené řidiče. Kontakty
+ +