+420 607 014 222 coufalik@expressbus.cz

Přihlášení

Zaregistrujete se

Po vytvoření účtu budete moci sledovat stav platby, zasílat potvrzení a po skončení zájezdu jej také ohodnotit.
Uživatelské jméno*
Přihlašovací heslo*
Potvrďte heslo*
Jméno*
Příjmení*
E-mail*
Telefon*
Země*
* Než budete pokračovat, seznamte se smluvními podmínkami. Obchodní podmínky a zásady o ochraně osobních údajů.

Už jste registrovaný?

Přihlášení
+420 607 014 222 coufalik@expressbus.cz

Přihlášení

Zaregistrujete se

Po vytvoření účtu budete moci sledovat stav platby, zasílat potvrzení a po skončení zájezdu jej také ohodnotit.
Uživatelské jméno*
Přihlašovací heslo*
Potvrďte heslo*
Jméno*
Příjmení*
E-mail*
Telefon*
Země*
* Než budete pokračovat, seznamte se smluvními podmínkami. Obchodní podmínky a zásady o ochraně osobních údajů.

Už jste registrovaný?

Přihlášení

Expedice hlavními městy Pobaltí s návštěvou Helsinek

0
Cena
Od8,399 Kč
Cena
Od8,399 Kč
1. 10. 2019
Vybrat balíček
 • Jednolůžkový pokojCena za osobu v jednolůžkovém pokoji
 • Dvoulůžkový pokojCena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji
 • Třílůžkový pokojCena za osobu ve třílůžkovém pokoji

Pokračovat v rezervaci

Uložit do seznamu přání

Pro vkládání do seznamu přání je nutné mít uživatelský účet.

724
6 dnů
Sezóna : Červenec - Říjen
Pobaltí
Min. věk : 6+
Max kapacita : 50
Detail zájezdu

Pobaltská města se pyšní středověkými jádry měst a nádhernou přímořskou krajinou. Zlákají vás procházky úzkými romantickými uličkami s hanzovními domy.

Lotyšsko, Estonsko a Litva jsou trojicí tzv. pobaltských států. Svoji nezávislost získaly sice až po roce 1990, ale o to více jsou na ni hrdí. Cestovatelé by Pobaltí rozhodně neměli ponechat bez povšimnutí. Vždyť pobaltská města se často pyšní historickými jádry ze středověku a jsou zapsána na seznamu UNESCO. Ale Pobaltí není jenom Riga, Vilnius nebo Tallin. Z dalších měst stojí za shlédnutí Kaunas, bývalé hlavní město Litvy. Případně Klaipéda. A pokud vás už procházky úzkými uličkami s hanzovními domy omrzely, můžete si to namířit do přírody. Krásné procházky s výhledy jsou například v NP Trakai, jež se proslavil dominantou zdejšího hradu uprostřed jezera.

Nástupní místa

Brno, Frýdek Místek, Humpolec, Jihlava, Modřice, Nový Jičín, Olomouc, Ostrava, Praha, Velké Meziříčí

Praha, kruhový objezd u Kongresového centra tzv. Pankrácké náměstí (10:00); Humpolec, Benzina Vystrkov (11:15); Jihlava, dálnice čerpací stanice OMV Pávov (11:35); Brno, Janáčkovo divadlo (13:00); Olomouc, hlavní vlakové nádraží (14:00); Nový Jičín, autobusové nádraží (15:00); Frýdek Místek, autobusové nádraží (15:30); Ostrava, kulturní dům (16:00);

Bratislava, Patronka (11:00) – příplatek: 399 Kč (15 € / os.) 

Časy odjezdů jsou orientační. Přesný čas odjezdu a místo odjezdu bude upřesněno vždy 5 dní před odjezdem v pokynech na cestu. Děkujeme za pochopení!

Cena zahrnuje

 • Doprava autobusem
 • 3x ubytování v hotelu
 • 3x snídaně
 • Služby delegáta
 • Zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • Pobytová taxa 3€/os./noc (9€ celkem/os.)
 • Trajekt: Tallin - Helsinki - 1.199 Kč / osoba (předem v CK)
 • Vstupy v rámci programu
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 790,-/noc

Vstupy v rámci programu

 • Vstupy v rámci programu: Výlet lodí na pevnost Suomenlinna 7 €, 7 - 16 let 3,50 € (pro občany EU), Trajekt: Tallin - Helsinki a zpět - 1.099 Kč (nutná rezervace a platba předem v CK). Vstupy v rámci programu: Vilnius: Zvonice na Katedrálním náměstí 4,50 €, Gediminasova věž 4,50 €, Knížecí palác 3 €, zvonice kostela sv. Jana 2,50 €. Riga: Kostel sv. Petra 3 €, výtah na věž kostela sv. Petra 9 €, Rížská katedrála 3 €. Helsinky: Slaní dóm 3 €, loď na pevnost Suomenlina 5 €, vstup do ponorky v pevnosti Suomenlina 7 €. Tallinn: Kostel sv. Ducha 1,50 €, Budova Gildy 6 €, Muzeum středověkých památek v kostele sv. Nicolase 6 €, Katedrála Toomkirik s výstupem na věž 5 €, Kostel sv. Olafa 3 €. Trajekt: Tallinn - Helsinki a zpět - 1.199 Kč (nutná rezervace a platba předem v CK).
Itinerář

1. denOdjezd z ČR

Odjezd v dopoledních/odpoledních hodinách z ČR, noční transfer přes Polsko.

2. denLitva - Vilnius

Přijedete do Vilniusu, hlavního města Litvy, jehož staré město patří k nejrozsáhlejším městským jádrům v Evropě. Procházkou se projdete historickým centrem, během které minete několik významných památek. Večer odjezd na nocleh u Vilniusu.

3. denHora Křížů a Riga

Po snídani se zastavíte v litevském Šiauliai, kde navštívíte Horu křížů s několika tisíci křížů symbolizujících utrpení Krista i prostých Litevců. Přejedete do Lotyšska a jeho hlavního města – Rigy. Čeká vás prohlídka historického centra, během které uvidíte dům Černohlavců, trojici domů Tři bratři a secesní čtvrť. Z dalších památek můžete navštívit Říšský dóm, kostel sv. Petra a jeho věž s úchvatným výhledem. Kromě historických památek tu najdete i mnoho pouličních prodavačů jantaru, tržišť, kaváren, ale i vynikajících restaurací. Večer přejezd na hotel u estonského Tallinnu.

4. denCelodenní výlet do Helsinek

Po snídani se přepravíte trajektem z přístavu v Tallinu do finských Helsinek. Následovat bude prohlídka historické části města s průvodcem. Uvidíte prezidentský palác, parlament, Sibeliův památník, olympijský stadion, kde triumfoval Emil Zátopek a fakultativně můžete navštívit námořní pevnost Suomenlinna, která je zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO. Budete mít vyhrazené osobní volno k individuálním prohlídkám a nákupům. Ve večerních hodinách návrat lodí do Tallinnu a odjezd zpět na hotel.

5. denTallin

Po snídani vás bude čekat prohlídka malebného historického jádra Tallinnu, kde se projdete starým městem přes Radniční náměstí, uvidíte radnici a městské hradby. Dále si projdete Horní město včetně Hradní náměstí, pravoslavné katedrály Alexandra Něvského, hradu Toompea a kostelu sv. Mikuláše. Poté budete mít vyhrazeno dostatek času na individuální volno. Večer odjezd zpět do ČR.

6. denPříjezd do ČR

Návrat do ČR v odpoledních hodinách.

Photos
Staňte se řidičem autobusu EXPRESSBUS! Hledáme nové kolegy, začínající i zkušené řidiče. Kontakty
+ +