+420 607 014 222 coufalik@expressbus.cz

Přihlášení

Zaregistrujete se

Po vytvoření účtu budete moci sledovat stav platby, zasílat potvrzení a po skončení zájezdu jej také ohodnotit.
Uživatelské jméno*
Přihlašovací heslo*
Potvrďte heslo*
Jméno*
Příjmení*
E-mail*
Telefon*
Země*
* Než budete pokračovat, seznamte se smluvními podmínkami. Obchodní podmínky a zásady o ochraně osobních údajů.

Už jste registrovaný?

Přihlášení
+420 607 014 222 coufalik@expressbus.cz

Přihlášení

Zaregistrujete se

Po vytvoření účtu budete moci sledovat stav platby, zasílat potvrzení a po skončení zájezdu jej také ohodnotit.
Uživatelské jméno*
Přihlašovací heslo*
Potvrďte heslo*
Jméno*
Příjmení*
E-mail*
Telefon*
Země*
* Než budete pokračovat, seznamte se smluvními podmínkami. Obchodní podmínky a zásady o ochraně osobních údajů.

Už jste registrovaný?

Přihlášení

Jeden den v táboře Osvětim

Cena
Od720 Kč
Cena
Od720 Kč
Rezervace
Poptávka
Celé jméno*
E-mail*
Poptávka*
23. 11. 2019
* Vyberte všechna požadovaná pole a přejděte k dalšímu kroku.

Pokračovat v rezervaci

Uložit do seznamu přání

Pro vkládání do seznamu přání je nutné mít uživatelský účet.

2554

Důvod proč jet s námi

  • Bezkonkurenčně nejlevnější
  • Zákaznický servis
  • Vždy perfektní průvodce
  • Garance spokojenosti

Máte dotazy?

Nečekejte a dejte nám vědět. Náš tým zájezdových expretů Vám rád poradí.

+420 547 385 464

zajezdy@expressbus.cz

1 den
Sezóna : Duben - Listopad
Osvětim
Min. věk : 12+
Max kapacita : 50
Detaily zájezdu

Na hrůzy lidských dějin by se nemělo zapomínat, zejména když se za chvíli stanou mrtvými dějinami – kdy už tu nebudou žijící pamětníci té doby. Mluvíme teď o děsivých praktikách, které se za 2. světové války odehrávaly za zdmi koncentračních a vyhlazovacích táborů. Jedním z těch větších je koncentrační a vyhlazovací tábor Auschwitz-Birkenau (UNESCO), jehož muzeum se dnes nachází v polské Osvětimi. Během své existence se stal místem zavraždění pro nejméně 1,2 milionů lidí 28 národností. V doprovodu místního průvodce si prohlédneme muzeum, jehož součástí je jak koncentrační tábor Auschwitz I (mnoho dokumentů, fotografií, osobních věcí vězňů, plynová komora a krematorium …) tak i vyhlazovací tábor Auschwitz II – Birkenau (příjezdová vlaková rampa, ubytovací a sanitární baráky, strážní věž …).

Zajímává vás, odkud se vzal název Birkenau (Březinka), proč právě na tomto místě vznikly vyhlazovací tábory? Kdo a proč tady byl internován? Jaký byl denní režim, strava a život vězňů, co se dělo s dětmi? Žily tady rodiny společně? Jaké lékařské pokusy na vězních prováděl Dr. Mengele? Kde skončil Rudolf Hess? Dalo se v táboře přežít? Za jakých podmínek se někomu podařil útěk? Jak probíhal pracovní cyklus plynových komor? Co bylo Canada a Sonderkomando? Kde jsou pohřbeni ti, co zemřeli a s čím se setkala Rudá armáda při osvobození tábora? Jak mohlo vůbec dojít k tak obrovské lidské tragédii?

Existuje spoustu otázek, faktů, dokumentů a vzpomínek… Poznejme je společně při odborné návštěvě muzea v táborech Auschwitz-Birkenau.

Lokalita odjezdu a příjezdu

Modřice, Nádražní 674 (06:15); Brno, Janáčkovo divadlo (07:00); Rousínov, čerpací stanice Benzina (07:35); Vyškov, vlakové nádraží (08:00); Prostějov, hlavní vlakové nádraží (08:40); Olomouc, u bývalého letadla, vedle Slovanského domu (09:00); Ostrava – Dům kultury, ulice 28. října (10:35). 

Časy odjezdů jsou orientační. Přesný čas odjezdu a místo odjezdu bude upřesněno vždy 5 dní před odjezdem v pokynech na cestu. Děkujeme za pochopení!

Odjezdová místa

Brno , Modřice, Olomouc, Ostrava, Prostějov, Rousínov, Vyškov

 

Cena zahrnuje

  • Doprava autobusem
  • Služby průvodce
  • Zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

  • Vstup - Osvětim - 280 Kč (platí se předem na účet)
Itinerář

Z ČR vyjedete v ranních hodinách. V poledních hodinách navštívíte „černé svědomí“  z období 2. světové války – koncentrační a vyhlazovací tábor Auschwitz-Birkenau (UNESCO). Jeho muzeum se dnes nachází v polské Osvětimi. Během své existence se stal místem zavraždění pro nejméně 1,2 milionů lidí 28 národností. V doprovodu místního průvodce si prohlédnete muzeum, jehož součástí je jak koncentrační tábor Auschwitz I (mnoho dokumentů, fotografií, osobních věcí vězňů, plynová komora a krematorium aj.) tak i vyhlazovací tábor Auschwitz II-Birkenau (příjezdová vlaková rampa, ubytovací a sanitární baráky, strážní věž). 

Nejprve navštívíte tábor Auschwitz I, který se stal symbolem nelidskosti a genocidy.  Z komplexu budov bývalých polských kasáren se dochovalo na 45 zděných a 22 dřevěných budov, které jsou nyní muzeem. Najdete tady mnoho dokumentů a fotografií o existenci tábora, o životě vězňů, jejich osobní věci –  boty, oblečení, věci domácí a hygienické potřeby, odřezané vlasy, fotografie dětí určených na pokusy dr. Mengeleho, plynovou komoru a krematorium. Trochu paradoxně se tady nachází i podzemní věznice určená k mučení a internaci vězňů na několik posledních dnů před popravou, zkrátka vězení uprostřed obrovské věznice.
Poté si prohlédnete i druhý tábor, Auschwitz II-Birkenau, ze kterého se dochovala vstupní brána se strážní věží a železniční rampa, kde docházelo k rozdělování přijíždějících na ty, kteří dostanou šanci žít a ty, kteří byli bez milosti posíláni do plynových komor. Z kdysi často doutnajících kremačních pecí tady zbyly pouze rozpadlé ruiny. I tak místo působí mrazivě a autenticky. Zvláště ubytovací a sanitární baráky, kdy některé byly původními stájemi pro koně.

Fotogalerie
7 zákazníků si aktuálně prohlíží tento zájezd!
Staňte se řidičem autobusu EXPRESSBUS! Hledáme nové kolegy, začínající i zkušené řidiče. Kontakty
+ +