+420 607 014 222 coufalik@expressbus.cz

Přihlášení

Zaregistrujete se

Po vytvoření účtu budete moci sledovat stav platby, zasílat potvrzení a po skončení zájezdu jej také ohodnotit.
Uživatelské jméno*
Přihlašovací heslo*
Potvrďte heslo*
Jméno*
Příjmení*
E-mail*
Telefon*
Země*
* Než budete pokračovat, seznamte se smluvními podmínkami. Obchodní podmínky a zásady o ochraně osobních údajů.

Už jste registrovaný?

Přihlášení
+420 607 014 222 coufalik@expressbus.cz

Přihlášení

Zaregistrujete se

Po vytvoření účtu budete moci sledovat stav platby, zasílat potvrzení a po skončení zájezdu jej také ohodnotit.
Uživatelské jméno*
Přihlašovací heslo*
Potvrďte heslo*
Jméno*
Příjmení*
E-mail*
Telefon*
Země*
* Než budete pokračovat, seznamte se smluvními podmínkami. Obchodní podmínky a zásady o ochraně osobních údajů.

Už jste registrovaný?

Přihlášení

Nejkrásnější národní parky Holandska a Amsterdam

Cena
5,399 Kč
Cena
5,399 Kč
Rezervace
Poptávka
Celé jméno*
E-mail*
Poptávka*
Tento zájezd NENÍ dostupný

Pokračovat v rezervaci

Uložit do seznamu přání

Pro vkládání do seznamu přání je nutné mít uživatelský účet.

2395

Důvod proč jet s námi

 • Bezkonkurenčně nejlevnější
 • Zákaznický servis
 • Vždy perfektní průvodce
 • Garance spokojenosti

Máte dotazy?

Nečekejte a dejte nám vědět. Náš tým zájezdových expretů Vám rád poradí.

+420 547 385 464

zajezdy@expressbus.cz

5 dní
Sezóna : Červen - Srpen
Min. věk : 3+
Max kapacita : 50
Detaily zájezdu

Nizozemsko je proslavené nejenom chutnými sýry, všudypřítomnými větrnými mlýny, ale také láskou ke květinám. Na tradiční život v dřívějším Holandsku se vydávají návštěvníci podívat do skanzenu Zaanse Schans. Tady si mohou turisté prohlédnout jak staré domy z minulých století, tak ukázku tradičních holandských řemesel. Ale asi největší pozornost turistů přitahuje Čtvrť červených luceren v Amsterdamu. Ale Nizozemsko není jen přehlídkou jeho měst. Zdejší příroda bývá často opomíjená, přitom na národní De Hoge Volume jsou Nizozemci právem hrdí. Co teprve pak na zapomenutou oázu ticha, flóry a fauny ostrova Texel?

Lokalita odjezdu a příjezdu

Beroun, Bratislava, Brno, Humpolec, Jihlava, Modřice, Plzeň, Praha, Rozvadov, Velké Meziříčí

Modřice, Nádražní 674 (15:15); Brno, Janáčkovo divadlo (16:00); Velké Meziříčí, Mc Donald směr Praha (16:45); Jihlava, čerpací stanice OMV – PÁVOV (17:15); Humpolec, čerpací benzina Vystrkov (17:35); Praha, kruhový objezd u Kongresového centra tzv. Pankrácké náměstí (19:00); Plzeň, parkoviště u autobusového nádraží (20:30); Rozvadov, Svatá Kateřina (21:30).

Odjezd možný z Bratislavy, ulica: Lamačská cesta – stanice PATRONKA – směr: centrum (13:15) – příplatek: 399 Kč (15€).

Časy odjezdů jsou orientační. Přesný čas odjezdu a místo odjezdu bude upřesněno vždy 5 dní před odjezdem v pokynech na cestu. Děkujeme za pochopení!

Cena zahrnuje

 • Doprava autobusem
 • 2x ubytování v hotelu***
 • 2x snídaně
 • Služby průvodce
 • Zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • Pobytová taxa 5 € /os./noc
 • Vstupy v rámci programu
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 790,-/noc

Vstupy v rámci programu a doporučení

Vstupy:
Park De Hoge Veluwe: dospělá osoba 8,55 €, dítě 6-12let 4,30 €, dítě do 5-ti let zdarma. Cena zahrnuje i vstup do Kröller-Müller Museum. 
Ostrov Texel: 5 €/os.
De orchideeen Hoeve: dospělá osoba: 12 €, dítě 4-12 let: 8 €

Vstupy v rámci Amsterdamu: 
Plavba po grachtech: 14 €.
Heineken Experience: dospělý 18 € (vč. 2 sklenic piva), dítě 12-17 let 12,50 €, dítě do 12 let zdarma
Muzeum Madame Tussauds: dospělý 22,50 €, dítě 5-15 let 18,50 €
Muzeum Van Gogh: 17 €, do 18 let zdarma
Rijksmuseum: 17,50 €, do 18 let zdarma
Večeře: 23 € (polévka: zeleninová nebo cibulová; hlavní chod: rumpsteak nebo kuřecí steak (náhradní menu: žebra včetně salátu a hranolek); nápoj: pivo nebo voda)

Itinerář

1. den - Odjezd z ČR

Odjezd z ČR v odpoledních nebo večerních hodinách.

2. den - De Hoge Veluwe, Kröller-Müller

V ranních hodinách přijedete k nejkrásnějšímu holandskému národnímu parku De Hoge Veluwe. Tato největší přírodní atraktivita na území Nizozemska se rozkládá na ploše o 5 500 hektarů. Oblast je protkána 42 km cest, které můžete projet na zapůjčeném kole. V parku se nachází tři zajímavé tratě. Buď 10 km dlouhý okruh nazvaný „Sochy v krajině“, 18 km dlouhý „Vznik krajiny“, nebo tzv. „Cyklistická rallye“ v délce 14 km. Velmi přitažlivé jsou také místní unikátní písečné duny. 50 % území parku dneska tvoří les a zbylých 50 % je otevřená krajina.

Neodmyslitelnou součástí parku je jedna z nejvýznamnějších uměleckých galerií v Nizozemsku – Kröller–Müller Museum. V galerii je umístěna rozsáhlá sbírka obrazů Vincenta van Gogha s jeho nejvzácnějšími díly, jako je Restaurace v Arles, Most u Arles v Langlois a Pojídači brambor. Kromě van Gogha jsou tady vystaveny ještě překrásné malby dalších významných umělců 19. a 20. století, třeba George Seurata, Pabla Picassa, Fernanda Legera nebo Pieta Mondriaana. V muzeu se pravidelně každý rok koná několik uměleckých výstav. V odpoledních hodinách odjezd na hotel.

3. den - ostrov Texel, NP Texel, tropický ráj

Po snídani se přesunete do tropického ráje, kde budete mít dostatek času na prohlídku všech rostlin včetně orchidejí, které se v této “džungli” nacházejí. Poté přejedete na ostrov Texel na severu země, kde se nachází stejnojmenný národní park Texel. Tento kout zatím uniká pozornosti většiny turistů. Na jeho plážích s jemným bílým pískem načerpáte nové síly. I přes poměrně malou rozlohu (25 km na délku) se v přírodních rezervacích vyskytuje zajímavá fauna a flóra. Na ostrově narazíte na větrné mlýny (Meijert Boon) nebo muzeum, které se věnuje sbírání a vystavování předmětů, které vyplavilo moře na břeh. Odpoledne Ve večerních hodinách odjedeme na hotel.

De Orchideeeën Hoeve – tropický ráj na severu Nizozemska

U městečka Luttelgeest se nalézá rozsáhlý areál skleníků, kde si návštěvníci mohou připadat jako ve skutečných tropech. Hned za vchodem do areálu projdete přes zahradu, kde kvetou desítky druhů orchidejí. Přes umělou jeskyni můžete vejít do amazonského pralesa s umělým potokem, vodopády a jezírky v nichž jsou ryby a želvy, které můžete i nakrmit. Je zde hustá tropická vegetace s banánovníky, broméliemi, tilandsiemi i masožravými rostlinami. K vidění jsou zde i malé opičky. K nezapomenutelným zážitkům patří zahrada s papoušky. Před vstupem do zahrady si můžete za 1 Euro koupit malý kelímek s nektarem pro papoušky. V zahradě jsou desítky papoušků, kteří přilétají až k návštěvníkům, sednou si i na ruku, pochutnávají si na přineseném nektaru a nechávají se fotit. V další ze zahrad jsou zase stovky motýlů. Z dalších zajímavostí je třeba zmínit například citrusovou alej nebo květinovou zahradu se zavěšenými květinami. Na své si přijdou i děti, pro které je zde připraven dětský ráj, kde si mohou hrát a divadlo v džungli. Iluzi skutečných tropů doplňuje zaparkovaný terénní Landrover nebo starý expediční Fiat. V areálu je také poměrně rozsáhlá expozice starých traktorů v úpravě cabrio, které se používaly v tropických oblastech a samozřejmě je zde i bistro a kavárna, kde se můžete v klidu posadit, odpočinout si a připadat si chvíli jako někde v Jižní Americe nebo Africe.

4. den - V Zaanse Schans a v Amsterdamu

Po snídani odjezd do skanzenu Zaanse Schans s větrnými mlýny a ukázkou dalších řemesel. Po obědě přejedete do Amsterdamu, kde následuje pěší prohlídka města s průvodcem. Uvidíte tak například ulici Damrak, náměstí Dam s královským palácem, ulici Rokin nebo květinový trh. V odpoledních hodinách vás čeká plavba lodí po místních kanálech „grachtech“. Navštívíte náměstí Museumplein, kde se nachází známý nápis „I amsterdam“) a pro zájemce je možná exkurze do pivovaru Heineken. Následuje volnější program, který můžete využít k posezení v místních kavárnách a k nákupům. Navečer je připravená prohlídka Čtvrti červených luceren s kostelem Oude Kerk. Poté butede mít individuální volno. Odjezd zpět do ČR ve večerních hodinách.

5. den - Příjezd do ČR

Návrat do ČR v odpoledních hodinách.

Fotogalerie
Staňte se řidičem autobusu EXPRESSBUS! Hledáme nové kolegy, začínající i zkušené řidiče. Kontakty
+ +