+420 607 014 222 coufalik@expressbus.cz

Přihlášení

Zaregistrujete se

Po vytvoření účtu budete moci sledovat stav platby, zasílat potvrzení a po skončení zájezdu jej také ohodnotit.
Uživatelské jméno*
Přihlašovací heslo*
Potvrďte heslo*
Jméno*
Příjmení*
E-mail*
Telefon*
Země*
* Než budete pokračovat, seznamte se smluvními podmínkami. Obchodní podmínky a zásady o ochraně osobních údajů.

Už jste registrovaný?

Přihlášení
+420 607 014 222 coufalik@expressbus.cz

Přihlášení

Zaregistrujete se

Po vytvoření účtu budete moci sledovat stav platby, zasílat potvrzení a po skončení zájezdu jej také ohodnotit.
Uživatelské jméno*
Přihlašovací heslo*
Potvrďte heslo*
Jméno*
Příjmení*
E-mail*
Telefon*
Země*
* Než budete pokračovat, seznamte se smluvními podmínkami. Obchodní podmínky a zásady o ochraně osobních údajů.

Už jste registrovaný?

Přihlášení

Putování severní Itálií

0
Cena
5,759 Kč
Cena
5,759 Kč
Tento zájezd NENÍ dostupný

Pokračovat v rezervaci

Uložit do seznamu přání

Pro vkládání do seznamu přání je nutné mít uživatelský účet.

1002
5 dní
Sezóna : červen - červenec
Itálie
Min. věk : 5+
Max kapacita : 50
O zájezdu

Procestujte města severní Itálie, která jsou spojená s dlouho historií, ale také s uměním. Čeká vás univerzitní město Padova, Ferrara i Ravenna. Navštívíte také město, kde se vyrábí auta Ferrari a Maserati – Modenu.

Orientační časy odjezdů

Časy odjezdů jsou orientační. Přesný čas odjezdu a místo odjezdu bude upřesněno vždy 5 dní před odjezdem v pokynech na cestu.

 • Beroun, čerpací stanice OMV, u sjezdu z dálnice 18:45
 • Brno, ulice: Rooseveltova – Janáčkovo divadlo 15:00
 • Humpolec, čerpací stanice BENZINA, Vystrkov 16:35
 • Jihlava, čerpací stanice OMV Pávov, dálnice D1 (směr: Praha) 16:15
 • Modřice, Nádražní 674 – areál EXPRESSBUS 14:15
 • Plzeň, Čerpací stanice Benzina (Olympie, ulice K Plzenci) 19:30
 • Praha, kruhový objezd u Kongresového centra – Pankrácké náměstí 18:00
 • Rozvadov, čerpací stanice MOL – McDonald (“Sv. Kateřina”) 20:30
 • Velké Meziříčí, Nástupní místo: čerpací stanice SHELL – Mc Donald – směr: Praha – D1 Výstupní místo: čerpací stanice SHELL – Mc Donald – směr: Brno – D1 15:45
S příplatkem za nástupní místo – 399 Kč
 • Bratislava, Z důvodu nenaplnění minimální kapacity pro uskutečnění svozu z Bratislavy svozovým autobusem, vám byla zajištěna přeprava společností FlixBus do Brna . Odjezd z Bratislavy je 11:10. V Brně se přesunete na náš autobus (odjezd 15:00- Roosveltova ulice, Janáčkovo divadlo). Mapku přestupu na náš autobus i s jízdenkami obdržíte v samostatném emailu. Zpáteční cesta je zajištěna také Flixbusem od autobusového nádraží Brno, Grand 15:30. 13:00

Cena zahrnuje

 • doprava autobusem
 • 2x ubytování v hotelu***
 • 2x snídaně
 • služby průvodce
 • zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • vjezdy a poplatky (300 Kč/12 €)
 • pobytová taxa 5 €/os./noc
 • Cestovní pojištění ( lze sjednat přes CK od pojišťovny Slavia, cena 30 Kč/den nebo 40 Kč/den )
 • vstupy v rámci programu
Program

1. denOdjezd z ČR

Odjezd z ČR v odpoledních hodinách.

2. den Padova

Čeká vás celodenní prohlídka Padovy, jednoho z nejstarších italských měst. Uvidíte Baziliku svatého Antonína (Basilica di Sant’Antonio), což je jeden z největších chrámů v celé Itálii a zároveň místo posledního odpočinku svatého Antonína z Padovy.
Součástí baziliky je také františkánský klášter. Před bazilikou stojí bronzová jezdecká socha tehdejšího vládce a generála Erasma di Narni od Donatella.
Spatříte Baptisterium, na jehož zdech je namalován cyklus fresek ze Starého zákona. V centru města najdete středověký soudní palác Palazzo della Ragione, jehož stěny zdobí fresky z 15. století. Na náměstí Piazza dei Signori uvidíte jeden z prvních orlojů.
Pokračovat budete ke kapli Cappella degli Scrovegni, ve které jsou významné Giottovy fresky ze 14. století. Projdete se také kolem kostela Chiesa degli Eremitani, který byl za druhé světové války bombardován.
Další památkou, kterou si prohlédnete je katedrála Santa Maria Assunta z 12. století, náměstí Prato della Valle, patřící k největším na světě a Basilica abbaziale di Santa Giustina.
Pochopitelně nevynecháte ani Padovskou univerzitu, která je druhou nejstarší v Itálii. Odpočinout si budete moci v nejstarší botanické zahradě na světě, rozprostírající se přímo v centru města.

3. denFerrara, Ravenna

Zamíříte do města Ferrara, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Nepřehlédnutelnou dominantou města je vodní hrad Castello Estense postavený z červených cihel.
Projdete se kolem kostela Duomo di Ferrara a městského hradu Palazzo Schifanoia. Uvidíte „zelené náměstí“ Piazza Ariostea a starý benediktinský klášter Sant´ Antonio in Polesine.
Až si město prohlédnete, přejedete autobusem do přístavního města Ravenny. Za návštěvu stojí Basilica di San Vitale, která má skvostnou mozaikovou výzdobu. Podíváte se na náměstí Piazza del Popolo, na kterém je několik paláců včetně radnice Palazzo Comunale.
Z náměstí půjdete směrem ke kapli Ariánů, zdobené bohatou stropní mozaikou. Nádherné mozaiky zdobí rovněž Basilicu di Sant’Apollinare Nuovo, Basilicu di San Francesco z 15. století nebo kapli Battistero Neoniano.
Že je Ravenna městem umění dokládá také kaple San Andrea, kde jsou mozaiky z 6. století. Zavítat můžete k hrobu největšího italského básníka Danteho, který je poutním místem.

4. den Modena

Město Modena je proslulé svým automobilovým průmyslem. Právě odtud totiž pocházejí významné sportovní vozy Ferrari a Maserati.
Nejznámější památkou je katedrála Duomo di Modena na Piazza Grande, která je jednou z nejvýznamnějších románských památek v Itálii. Na náměstí se tyčí zvonice Ghirlandina, měřící 88 metrů a budova radnice.
Na Piazza Roma stojí Palazzo Ducale, který byl v 17. století sídlem rodu d´Este. Významný je gotický kostel San Francesco s terakotami od Antonia Begarelliho.
Pro milovníky automobilů či moderní architektury je zde Museum Enzo Ferrari, které navrhl český architekt Jan Kaplický.
Po prohlídce Modeny zájemci mohou vlakem zamířit do renesančního města Mantova, které leží na břehu 3 jezer a pyšní se vévodským palácem Palazzo Ducale.

5. denNávrat do ČR

Návrat zpět do ČR.

Fotogalerie
Staňte se řidičem autobusu EXPRESSBUS! Hledáme nové kolegy, začínající i zkušené řidiče. Kontakty
+ +