+420 607 014 222 coufalik@expressbus.cz

Přihlášení

Zaregistrujete se

Po vytvoření účtu budete moci sledovat stav platby, zasílat potvrzení a po skončení zájezdu jej také ohodnotit.
Uživatelské jméno*
Přihlašovací heslo*
Potvrďte heslo*
Jméno*
Příjmení*
E-mail*
Telefon*
Země*
* Než budete pokračovat, seznamte se smluvními podmínkami. Obchodní podmínky a zásady o ochraně osobních údajů.

Už jste registrovaný?

Přihlášení
+420 607 014 222 coufalik@expressbus.cz

Přihlášení

Zaregistrujete se

Po vytvoření účtu budete moci sledovat stav platby, zasílat potvrzení a po skončení zájezdu jej také ohodnotit.
Uživatelské jméno*
Přihlašovací heslo*
Potvrďte heslo*
Jméno*
Příjmení*
E-mail*
Telefon*
Země*
* Než budete pokračovat, seznamte se smluvními podmínkami. Obchodní podmínky a zásady o ochraně osobních údajů.

Už jste registrovaný?

Přihlášení

Za krásami Jižní Itálie s výstupem na Vesuv a plavbou na Ischii

Cena
4,499 Kč
Cena
4,499 Kč
Vybrat balíček
 • JEDNOLŮŽKOVÝ POKOJCena za osobu v jednolůžkovém pokoji
 • DVOULŮŽKOVÝ POKOJCena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji
 • TŘÍLŮŽKOVÝ POKOJCena za osobu ve třílůžkovém pokoji

Pokračovat v rezervaci

Uložit do seznamu přání

Pro vkládání do seznamu přání je nutné mít uživatelský účet.

798
5 dní
Popis zájezdu

Sladký život (La Dolce Vita) je světoznámý film, který proslavil především metropoli Řím. Ale Itálie je nádherná celá. Turisté mohou vyrazit do Alp za vysokohorskou turistikou, ale zároveň lenošit na březích moří, které “italskou kozačku” lemují kolem dokola. O památkách a výtečné italské kuchyni se netřeba zmiňovat. Vydejte se na jih Itálie, navštivte Capri, Ischiu nebo Neapol, který proslavil film Vittoria de Sicy, a vystoupejte na sopku Vesuv. Odsud je to jen krůček k popelem zasypaným Pompejím.

Nástupní místa

Modřice, Nádražní 674 (08:15); Brno, Janáčkovo divadlo (09:00); Velké Meziříčí (09:45); Jihlava, OMV Pávov (10:45); Praha, kruhový objezd u Kongresového centra tzv. Pankrácké náměstí (12:00); Plzeň – zastávka trolejbusu NC Černice, ulice Písecká (u Olympie) (13:30); Rozvadov, Svatá Kateřina (14:30).

Časy odjezdů jsou orientační – u zájezdů do Itálie se mění časy odjezdů z Brna a ze svozových míst vzhledem k cestě přes Bratislavu. (čas odjezdu z Brna ve 12:00, z Bratislavy ve 13:30). 

V termínech: 3.7. – 7.7.2019, 31.7. – 4.8.2019 a 28.8. – 1.9.2019 je možný odjezd z Bratislavy bez příplatku. (Trasa: Brno – Bratislava – Rakousko – Itálie). V ostatních termínech je také možný odjezd z Bratislavy s příplatkem: 399 Kč (15 €), ale trasa je následující: Bratislava – Brno – Praha – Plzeň – Německo – Rakousko – Itálie. 

Přesný čas odjezdu a místo odjezdu bude upřesněno vždy 5 dní před odjezdem v pokynech na cestu. Děkujeme za pochopení.

Cena zahrnuje:

 • Doprava autobusem
 • 2x ubytování v hotelu****, sociální zařízení na pokoji( toaleta, sprcha, umyvadlo)
 • 2x snídaně
 • Služby průvodce
 • Zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • Pobytová taxa 5 € /os./noc
 • Trajekt na Ischii 40 € / osoba, Výjezd na Vesuv - 10 € / osoba
 • Vjezdy a poplatky v Neapolském zálivu - 300 Kč/os. (12 € / os.)
 • Vstupy v rámci programu
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 790,-/noc

Vstupy v rámci programu

 • Colosseum - vstup zahrnuje: Forum Romanum + Colosseum + Palatinum: 12 €/dospělý; 7,50 € /os. 18-25 let; do 18 let vstup zdarma. Ceny platí pro občany EU, individuálně: Kupole Sv. Petra - s výtahem 10 €, pěšky 8 €, výjezd na Vesuv 10 €, pěší výstup ke kráteru - 10 € (celkem vstup na kráter a výjezd na Vesuv stojí 20 €, kráter není povinný), jízdenky na metro v Římě celkem 3 €/os. (jedna jízdenka 1,50 €), vstup Pompeje - 15 €/os., příslušníci EU od 18 do 24,99 let = 9 € - zákazník se musí prokázat OP nebo pasem, děti do 18 let zdarma, vstup Herculaneum - 11 €/os., příslušníci EU od 18 do 24,99 let = 5,50 €, děti do 18 let zdarma, výlet na ostrov Ischia: 30 €. Doporučené kapesné: cca 150 €. Vlak zpáteční jízdenka Pompeje - Herculaneum cca 5 €.
Itinerář

1. DEN: Odjezd z ČR

Odjezd z ČR v dopoledních hodinách, noční přejezd přes Německo a Rakousko.

2. DEN: Antický Řím

V ranních hodinách příjedete do Říma a prohlídku začnete v ministátu Vatikán. V rámci osobního volna budete mít čas k návštěvě baziliky sv. Petra. Můžete vystoupat na Michelangelovu kopuli, odkud je nádherný výhled do okolí. Poté se vydáte po stopách antiky, renesance i baroka – uvidíte náměstí Navona, Pantheon, Fontánu di Trevi. Na závěr spatříte Koloseum, v jehož blízkosti leží Forum Romanum. Ve večerních hodinách odjezd na ubytování.

3. DEN: Vesuv, Pompeje, Herculaneum, Neapol

Po snídani se přesunete autobusem na Vesuv a absolvujete pěší výstup ke kráteru sopky do výšky 1 270 metrů s překrásnými výhledy na celý Neapolský záliv. Odpoledne vás čeká prohlídka Pompejí – antického města zasypaného popelem v r. 79 n. l. po výbuchu Vesuvu, prohlídka jedinečného archeologického areálu zapsaného na seznamu světového dědictví UNESCO (např. Venušin, Jupiterův či Apollonův chrám, Stabijské lázně, Velké a Malé divadlo, proslulé fresky v domě s pozlacenými amorky, domě Vettiů, Faunově domě, domě kytaristy nebo tragického básníka, či fresky v budově nevěstince Lupanare). Jestliže jste Pompeje už někdy navštívili, budete mít možnost individuálně přejet vlakem do Herculanea a prohlédnout si antické město, které zaniklo podobným způsobem jako Pompeje. Večer návrat na ubytování.

4. DEN:Neapol a Ischia

Po snídani odjezd do Neapole, kde vás čeká krátká prohlídka města a poté plavba lodí na ostrov Ischia, na kterém se natáčel film Nebožtíci přejí lásce. Budete mít možnost navštívit i Aragonský hrad a ocitnete se v nefalšovaném středověku, nebo vám nabídneme projížďku po severní části ostrova. Seznámíte se tak s jeho historií, poznáte malebná městečka s nejstaršími termálními lázněmi a kouzelnou přírodou zeleného ostrova. Jestliže vás nezláká největší ostrov neapolského zálivu, můžete se celý den procházet pitoreskní Neapolí, navštívit Archeologické muzeum s bohatými uměleckými sbírkami nebo pahorek Vomero s nejkrásnějším výhledem na celý neapolský záliv. Ve večerních hodinách odjezd zpět do ČR.

Upozorňujeme, že při nenaplnění více jak 20 osobami se místo ostrova Ischia zařazuje do programu nejproslulejší ostrov neapolského zálivu Capri, na němž vás rovněž čeká pestrá nabídka zajímavých výletů.

5. DEN:Příjezd do ČR

Příjezd do ČR v odpoledních hodinách.

Fotografie
Staňte se řidičem autobusu EXPRESSBUS! Hledáme nové kolegy, začínající i zkušené řidiče. Kontakty
+ +